aromaterapie v těhotenství

pátek, ledna 12, 2018

Dnes pro Vás těhotné nebo dámy co miminko plánujete mám článek o aromaterapii. Je to tématika, které já osobně hodně věřím a vůněmi se ráda obklopuji. Jsou důležité pro vnitřní pohodu a klid, ale taky umí vyvolat vzpomínky co se v onu dobu dělo. Což je v období těhotenství určitě přínosné - pak si někdy čichnete k nějaké vůni a připomene se Vám, jak jste měli bříško. Pak bych ráda ještě prošla aromaterapii při porodu, ale na to je zatím čas :-)


Aroma olejíčky můžete využívat jakkoliv chcete. Ať už v aroma lampě, nebo třeba na papírovém kapesníčku na topení, nebo přidáním do nějakého neparfémovaného krému či olejíčku, doporučila bych jojobový, protože ten má nejmenší parfemaci a slouží jako nosič vonných esencí. Nebo třeba také olej z pšeničných klíčků. Olejem můžete provádět masáž, nebo si jej vtírat do pokožky či vlasů. Také hodně důležité je kupovat pouze 100% přírodní esenciální oleje, aby jste měli zajištěnou službu v tom, co má olejíček dělat. Syntetické oleje jsou k ničemu a jen voní. Oleje jde různě míchat dohromady a vždy zvažte jejich dávkování.

Nejdřív bych ale vypsala, jaké esence jsou přímo škodlivé. Doporučuji aromatarepii využívat až od 2.trimestru. Nevhodné oleje jsou: anýz, bazalka, fenykl, jalovec, kafr, majoránka, myrha, rozmarýn, řebříček, šalvěj, yzop, tymián, skořice, saturejka, mateřídouška a pižmo.

MANDARINKA
Skvěle pomáhá na žaludeční nevolnosti, hlavně po ránu. Má velmi osvěžující a povzbuzující vůni, mají ji hodně rády i děti. Navozuje pocit radosti, bezpečí a úlevy. Velice pozitivně funguje i na nespavost.

CITRUSOVÉ PLODY (Bergamot, citron, grep)
Pomáhají při kašli a nachlazení, při bolestech hlavy. Všechny jsou osvěžující a dodávají dobrou náladu. Uvolňují psychické napětí a deprese.

GERÁNIUM
Harmonizuje psychiku, vyrovnává emoce, pomáhá při úzkosti a depresi a pomáhá na vyčerpání a únavu. Takže zázrak pro těhotné!

HEŘMÁNEK
Pomáhá při přecitlivělosti a plačtivosti, je vhodný na nespavost a bolest hlavy. Tlumí obavy a porodní bolesti.

NEROLI
Zklidňuje obavy, napětí a stres v těhotenství. Navíc vůně je opojná a velice relaxační.

RŮŽE
Esence mateřství a ženskosti. Přesně tohle ve vás vůně probouzí. Uklidňuje, povznáší a posiluje. Velice vhodná i při porodu.

YLANG YLANG
Omamná relaxační vůně. Má antidepresivní a uklidňující účinek. Navíc pomáhá při křečích a nespavosti.

JASMÍN
Velice oblíbená nádherná vůně, navíc posiluje sebedůvěru.

Doufám, že Vám článek k něčemu byl a vybere si nějakou tu vůni přímo pro Vás a aromaterapii podlehnete jako já.

-K.

You Might Also Like

0 komentářů

Děkuji Vám za milý komentář <3