jaký budeme volit pokojíček & inspirace

pátek, prosince 22, 2017

Na zařizování pokojíčku jsme se vždycky hrozně těšili. Samozřejmě víme, že miminko bude nejdříve spinkat v postýlce u nás v ložnici, ale nemohli jsme si odpustit zařizování pokojíčku. Proto dnes tenhle článek a třeba Vás také inspiruje. Nám se líbí hodně minimalistický a elegantní styl, nic přeplácaného a barevného. Prostě čisté linie, aby se pokojík dal kdykoliv jakkoliv sladit. Myslíme i na budoucnost a proto chceme dělat pokojíček v podstatě rostoucí, aby zkrátka nebyl jen pro to malé miminko. Ale aby se Adámkovi líbil i za pět let.

Ani vlastně ještě nejsme rozmyšlení v barvách a stylu, je toho totiž mraky. Ať už se nám líbí bytelné pokojíčky, tak se nám vzápětí líbí bílé prostory s jednoduchými dekoracemi. Občas uvažujeme o mintové barvě, mráčcích, zajíčcích a jiných motivech. Ale mě osobně a myslím, že i manželovi se  nejvíc líbí motiv hor a medvídků.

Nyní budeme v pokojíčku dělat novou podlahu, kterou máme v obýváku, takže se těším jak se prostor změní. Pokojíček bude hodně malinký a bude asi těžké ho provzdušnit, ale myslím si, že ta světle šedá podlaha a světlá výmalba tomu napomůže. Samozřejmě pak musíme doladit detaily jako jsou závěsy a světlo. Líbil se nám kdejaký miminkovský nábytek, ale rozhodli jsme se, že chceme postýlku, která půjde udělat i jako normální na ležení, až mu budou třeba tři roky. Je dlouhá 120cm, tak uvidíme do kdy se do ní vejde :-) Měli jsme vybraný nábytek úplně jiný, ale bohužel byl přes eshop a dodání bylo asi 3 měsíce, tak jsme to zavrhli, navíc nábytek byl hodně předražený a z Polska... Zatím jsme teda skončili u Ikea, s tím, že se nám nejvíc líbí kolekce Sundvik, mě osobně víc v téhle hnědo-šedé dřevěné variantě. Manžel má trošku strach co to udělá s prostorem, ale nějak jsem tomu bílému nábytku v tomhle stylu nepřišla na chuť, možná kdybychom nějak změnili úchytky. 

Určitě vybereme nějaký kusový koberec a mám zálusk na nějaké hezké, pohodlné a hlavně ne moc velké a hluboké křeslo na kojení. Jsem fakt hodně malá a jen tak na něčem se mi dobře nesedí. Jako jemné osvícení se nám líbí různé malé lampičky. Dnes manžel před Vánoci končí v práci dřív, takže se na nábytek zajedeme podívat. Večer budeme koukat na Popelku a zítra chystat stromeček <3

-K.

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Jé,to bude krásné:)) Ty fotky jsou úžasné a přesně tento styl se mi líbí taky:)

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milý komentář <3